Za uszkodzenie nerwów obwodowych osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie i zadośćuczynienie. Kwota zadośćuczynienia należna osobie poszkodowanej powinna być odpowiednia i przy ustalaniu jej wysokości, należy brać pod uwagę np. stopień niedowładu, wiek poszkodowanego, rozmiar cierpień fizycznych i psychicznych.
Blog
Zakup pojazdu używanego – na co zwracać uwagę i jak się przygotować?
Zakupu używanego auta bądź motoru obarczony jest dość dużym ryzykiem, który powinniśmy starać się zminimalizować – poprzez staranne przygotowanie się do zakupu. Poniżej podamy kilka wskazówek, które praktycznie powinny dyskwalifikować zakup pojazdu.:
Brak ważnego badania technicznego, a wypłata odszkodowania z OC i AC
Posiadaczom ważnej polisy OC w momencie zdarzenia, gdy pojazd jest sprawny technicznie, a badanie jest nieaktualne, to ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty odszkodowania.
Odszkodowanie po wichurze i silnym wietrze
Wiosna i lato bywają w Polsce bardzo zaskakujące. Z jednej strony niosą ze sobą wysokie temperatury, natomiast z drugiej oznaczają gwałtowne burze, opady i wichury. Silny wiatr o prędkości do 88 km/h potrafi łamać drzewa, zrywać dachówki, a nawet uszkadzać
Odszkodowanie – czym jest i czy warto się o nie starać?
Odszkodowanie to świadczenie, na które może liczyć osoba poszkodowana ze względu na szkody, których doznała. Pełni ono funkcję kompensacyjną. Oznacza to, że stanowi finansową rekompensatę doznanego uszczerbku. Jego istotą jest to, aby wypłacona kwota była adekwatna do skutków zdarzenia
Odszkodowanie dla pasażera autobusu, tramwaju lub pociągu
Każdy z nas podróżował kiedyś komunikacją miejską. Niektórzy codziennie korzystają z autobusu, tramwaju, czy też pociągu, aby dojechać do pracy i szkoły. Inni wsiadają do nich sporadycznie, np. podczas wakacji. Bez względu na częstotliwość jazdy tego typu komunikacją
Dziura w drodze – odszkodowanie za uszkodzone auto
Od kilku dni oficjalnie możemy cieszyć się nadejściem wiosny. Świadczy o niej nie tylko data w kalendarzu, ale również coraz wyższe temperatury. Niestety oprócz pięknej pogody, wiosna oznacza dla wielu kierowców okres częstych napraw samochodów.
Termin wypłaty odszkodowania – o czym warto wiedzieć?
Jednym z najważniejszych etapów w walce o odszkodowanie jest zbieranie jak największej ilości niezbitych dowodów. Gdy osoba poszkodowana w końcu otrzyma pozytywną decyzję, z pewnością zadaje sobie pytanie, jak długo będzie musiała czekać na wypłatę pieniędzy.
Pożar! Co teraz? – Ubezpieczenie i odszkodowanie od pożaru
Większość z nas uważa, że pożar to wielka tragedia, która dotyka ludzi. Zawsze każdy zna jakąś złotą myśl dla osób poszkodowanych. „Szkoda, że nie pomyśleliście o ubezpieczeniu mieszkania…”. Właśnie, większość traktuje pożar jako tragedię, która dotyczy innych
Zalane mieszkanie – czy przysługuje mi odszkodowanie?
Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wracamy do naszego mieszkania, a tam czeka na nas niemiła niespodzianka w postaci zalanego mieszkania. Sufit i rzeczy zniszczone. Co teraz? Ważne jest, aby w tej sytuacji zachować tak zwaną zimną krew.
Wypadek w sklepie, markecie, restauracji? Możesz liczyć na odszkodowanie!
Warto zacząć od informacji, że każdy przedsiębiorca niezależnie od tego czy prowadzi mały sklepik osiedlowy, czy też duży supermarket jest zobowiązany do przestrzegania określonych prawem zasad. Jedną z nich jest obowiązek utrzymywania bezpiecznych warunków w sklepie.
Renta alimentacyjna po śmierci bliskiej osoby
Śmierć bliskiej osoby zawsze jest trudną sytuacją dla jej rodziny. Powoduje w ich sercach przede wszystkim cierpienie i żal. Jeżeli zmarły wykonywał przed wypadkiem pracę zawodową, jego śmierć nierzadko wiąże się także ze stratami finansowymi i pogorszeniem się sytuacji życiowej.
Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek przy pracy?
Każdy pracownik, który uległ wypadkowi podczas oddelegowania lub wykonywania obowiązków zawodowych ma prawo dochodzić odszkodowania. Należy jednak dodać, że rekompensata jest możliwa wówczas, gdy wypadek nastąpił z winy pracodawcy. Odszkodowanie z ZUS-u i OC.
Jak wywalczyć szkodę całkowitą?
Wypadek niesie za sobą dużo stresu i złości. Dodatkowy problem może powodować firma ubezpieczeniowa, która zamiast sfinansować naprawę samochodu orzeka szkodę całkowitą, wypłacając niższe odszkodowanie. W jaki sposób uzyskać należną rekompensatę? Czym jest szkoda całkowita?