Przejdź do treści

Blog

odszkodowanie_za_bledy_medyczne

Odszkodowanie za uszkodzenie nerwów obwodowych podczas operacji

Za uszkodzenie nerwów obwodowych osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie i zadośćuczynienie. Kwota zadośćuczynienia należna osobie poszkodowanej powinna być odpowiednia i przy ustalaniu jej wysokości, należy brać pod uwagę np. stopień niedowładu, wiek poszkodowanego, rozmiar cierpień fizycznych i psychicznych.

rzeczoznawca_samochodowy

Zakup pojazdu używanego – na co zwracać uwagę i jak się przygotować?

Zakupu używanego auta bądź motoru obarczony jest dość dużym ryzykiem, który powinniśmy starać się zminimalizować – poprzez staranne przygotowanie się do zakupu. Poniżej podamy kilka wskazówek, które praktycznie powinny dyskwalifikować zakup pojazdu.:

doplaty_do_odszkodowan_z_polisy_oc_i_ac

Brak ważnego badania technicznego, a wypłata odszkodowania z OC i AC

Posiadaczom ważnej polisy OC w momencie zdarzenia, gdy pojazd jest sprawny technicznie, a badanie jest nieaktualne, to ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty odszkodowania.

odszkodowanie-po-wietrze-i-wichurze-1170×500

Odszkodowanie po wichurze i silnym wietrze

Wiosna i lato bywają w Polsce bardzo zaskakujące. Z jednej strony niosą ze sobą wysokie temperatury, natomiast z drugiej oznaczają gwałtowne burze, opady i wichury. Silny wiatr o prędkości do 88 km/h potrafi łamać drzewa, zrywać dachówki, a nawet uszkadzać

odszkodowanie-jak-uzyskac-1170×500

Odszkodowanie – czym jest i czy warto się o nie starać?

Odszkodowanie to świadczenie, na które może liczyć osoba poszkodowana ze względu na szkody, których doznała. Pełni ono funkcję kompensacyjną. Oznacza to, że stanowi finansową rekompensatę doznanego uszczerbku. Jego istotą jest to, aby wypłacona kwota była adekwatna do skutków zdarzenia

Odszkodowanie-dla-pasażera-autobusu-tramwaju-lub-pociągu-1170×500

Odszkodowanie dla pasażera autobusu, tramwaju lub pociągu

Każdy z nas podróżował kiedyś komunikacją miejską. Niektórzy codziennie korzystają z autobusu, tramwaju, czy też pociągu, aby dojechać do pracy i szkoły. Inni wsiadają do nich sporadycznie, np. podczas wakacji. Bez względu na częstotliwość jazdy tego typu komunikacją

Dziura-w-drodze-–-odszkodowanie-za-uszkodzone-auto-1170×500

Dziura w drodze – odszkodowanie za uszkodzone auto

Od kilku dni oficjalnie możemy cieszyć się nadejściem wiosny. Świadczy o niej nie tylko data w kalendarzu, ale również coraz wyższe temperatury. Niestety oprócz pięknej pogody, wiosna oznacza dla wielu kierowców okres częstych napraw samochodów.

Termin-wypłaty-odszkodowania-–-o-czym-warto-wiedzieć-1170×500

Termin wypłaty odszkodowania – o czym warto wiedzieć?

Jednym z najważniejszych etapów w walce o odszkodowanie jest zbieranie jak największej ilości niezbitych dowodów. Gdy osoba poszkodowana w końcu otrzyma pozytywną decyzję, z pewnością zadaje sobie pytanie, jak długo będzie musiała czekać na wypłatę pieniędzy.

Pozar-Ubezpieczenie-odszkodowanie-od-pożaru-1170×500

Pożar! Co teraz? – Ubezpieczenie i odszkodowanie od pożaru

Większość z nas uważa, że pożar to wielka tragedia, która dotyka ludzi. Zawsze każdy zna jakąś złotą myśl dla osób poszkodowanych. „Szkoda, że nie pomyśleliście o ubezpieczeniu mieszkania…”. Właśnie, większość traktuje pożar jako tragedię, która dotyczy innych

Zalane-mieszkanie–czy-przysługuje-mi-odszkodowanie-1170×500

Zalane mieszkanie – czy przysługuje mi odszkodowanie?

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wracamy do naszego mieszkania, a tam czeka na nas niemiła niespodzianka w postaci zalanego mieszkania. Sufit i rzeczy zniszczone. Co teraz? Ważne jest, aby w tej sytuacji zachować tak zwaną zimną krew.

Wypadek-w-sklepie-markecie-restauracji-odszkodowanie-1170×500

Wypadek w sklepie, markecie, restauracji? Możesz liczyć na odszkodowanie!

Warto zacząć od informacji, że każdy przedsiębiorca niezależnie od tego czy prowadzi mały sklepik osiedlowy, czy też duży supermarket jest zobowiązany do przestrzegania określonych prawem zasad. Jedną z nich jest obowiązek utrzymywania bezpiecznych warunków w sklepie.

Renta-alimentacyjna-po-śmierci-bliskiej-osoby-1170×500

Renta alimentacyjna po śmierci bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest trudną sytuacją dla jej rodziny. Powoduje w ich sercach przede wszystkim cierpienie i żal. Jeżeli zmarły wykonywał przed wypadkiem pracę zawodową, jego śmierć nierzadko wiąże się także ze stratami finansowymi i pogorszeniem się sytuacji życiowej.

Czy-należy-mi-się-odszkodowanie-za-wypadek-przy-pracy-1170×500

Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek przy pracy?

Każdy pracownik, który uległ wypadkowi podczas oddelegowania lub wykonywania obowiązków zawodowych ma prawo dochodzić odszkodowania. Należy jednak dodać, że rekompensata jest możliwa wówczas, gdy wypadek nastąpił z winy pracodawcy. Odszkodowanie z ZUS-u i OC.

Jak-wywalczyć-szkodę-całkowitą-1170×500

Jak wywalczyć szkodę całkowitą?

Wypadek niesie za sobą dużo stresu i złości. Dodatkowy problem może powodować firma ubezpieczeniowa, która zamiast sfinansować naprawę samochodu orzeka szkodę całkowitą, wypłacając niższe odszkodowanie. W jaki sposób uzyskać należną rekompensatę? Czym jest szkoda całkowita?